VOLVO i Polestar jako osobne marki

Dział samochodów wyczynowych Volvo – Polestar stanie się odrębną marką. Czy stanie się producentem samochodów elektrycznych?

Volvo Cars, producent samochodów premium, ogłosił właśnie, że Polestar – dział samochodów wyczynowych w grupie Volvo Cars – zostanie pod oddzielną nową marką. Podobny ruch zrobił jakiś czas temu Citreon wydzielając swoją linię designerską DS jako osobna markę samochodów.
Do tej pory Polestar zajmował się tuningowaniem samochodów ze znaczkiem Volvo na masce podkręcając ich osiągi i uspartawiając.

Zupełnie nowa marka

Håkan Samuelsson, Prezydent i Dyrektor Generalny Volvo Cars zapowiedział, że Polestar będzie pracowało nad stworzeniem nowej, wyrazistej i prawdziwie wydzielonej marki z grupy Volvo. Można więc domyślać się, że Polestar nie będzie już bazować na samochodach większego brata lecz zajmie się projektowaniem i tworzeniem zupełnie nowych pojazdów, odrębnych designerski, lecz nie całkowicie technologicznie. Pewne jest, że będzie wykorzystywał część technologii stworzonych i wykorzystywanych przez Volvo.

Volvo S90 Polestar. Mat. prasowe Volvo Cars Polska

Będzie produkował elektryczne samochody?

„Polestar będzie poważnym graczem na powstającym globalnym rynku sportowych samochodów elektrycznych. Dzięki Polestarowi będziemy mogli zaoferować elektryczne samochody najbardziej wymagającym kierowcom świata we wszystkich segmentach rynkowych.” – powiedział Samuelsson.

Czy jest to zapowiedź wejścia grupy Volvo w segment samochodów elektrycznych czy CEO miał na myśli hybrydy? Na razie nie można jednoznacznie stwierdzić w jakim kierunku pójdzie Polestar. Pewne jest jednak, że śladem Tesli poszło Audi, o czym pisaliśmy tutaj. W ciągu najbliższych dwóch lat niemiecki koncern wyprodukuje dwa, w pełni elektryczne samochody.

Volvo produkuje obecnie samochody hybrydowe plug-in posiadające zarówno silniki elektryczne jak i spalinowe, jednak do tej pory nie zapowiadano samochodu w pełni elektrycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Arrow
Arrow
Slider