Produkcja Audi e-tron Sportback rozpocznie się w fabryce w Brukseli w roku 2019

Pierwszy, w pełni elektryczny samochód Audi będzie SUVem i opuści linię produkcyjna w 2018 roku, ale już teraz zapowiedziano elektryczny sportback.

Prof. dr Hubert Waltl – członek zarządu Audi AG zapowiedział, że jest to sygnał większego zaangażowania koncernu z Ingolstadt w mobilność elektryczną. Nowe Audi e-tron sportback będzie drugim w pełni elektrycznym samochodem w gamie niemieckiego koncernu. Nowy pojazd wyprodukowany będzie w zakładach w Brukseli, a bazą nowego auta będzie pokazany w Szanghaju  w 2017r. koncepcyjny Audi e-tron sportback. Ten wszechstronny samochód, to czterodrzwiowe gran turismo z napędem elektrycznym o mocy 320 kW. Jego stylistyka perfekcyjnie łączy elementy typowe dla marki Audi, z przełomowymi koncepcjami dotyczącymi detali. Wszystkie rozwiązania techniczne i pakiet napędu elektrycznego, zostały dopasowane specjalnie do architektury pojazdu.

Źródło: Mat. prasowe Audi Polska

Audi co raz bardziej dostrzega szanse w produkcji samochodów elektrycznych. Niewątpliwie sukces konkurencyjnej Tesli sprawił, że wielu producentów przyspieszyło prace nad budową elektrycznych samochodów, aby nie przespać momentu tak jak to było w przypadku Nokii i smartfonów. Samochody elektryczne to również olbrzymi krok w ochronę środowiska i bodziec do poszukiwania alternatywnych źródeł zasilania także pojazdów.

Źródło: Mat. prasowe Audi Polska

E-tron sportback będzie drugim elektrycznym samochodem koncernu. W 2018r. z tasm produkcyjnych zacznie zjeżdżać SUV z czterema pierścieniami na masce zasilany wyłącznie energią elektryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Arrow
Arrow
Slider