Jazda automatyczna w Audi od 2018

Audi A8 z trzecim poziomem autonomii właśnie zaprezentowano w Genewie.

Jazda automatyczna

Czwarta generacja flagowego modelu spod znaku czterech pierścieni to bezpośrednia konkurencja dla Mercedesa klasy S czy BMW serii 7, przewagę zdobywa faktem, że jest jedną z pierwszych limuzyn z funkcją jazdy automatycznej, która pojawiać się będzie w seryjnych samochodach Audi i rozwijać się sukcesywnie. Od roku 2018, Audi stopniowo będzie wdrażać w produkcji seryjnej elementy jazdy automatycznej, m.in. automatyczne parkowanie, automatyczny wjazd do garażu czy automatyczną jazdę w korkach.

Funkcja automatycznej jazdy w korkach zarządza startem samochodu, przyspieszaniem, kierowaniem i hamowaniem. Kierowca nie musi już sprawować nieustannego nadzoru nad pojazdem. Może na długo zdjąć ręce z kierownicy i w zależności od obowiązujących w danym kraju przepisów, oddać się czynnościom, które można wykonywać w pojeździe, np. oglądać pokładową TV. Osiągając granice swych możliwości, system automatycznej jazdy zaleca kierowcy, by ponownie przejął kontrolę nad pojazdem.

Nowa stylistyka

Nowe Audi to również nowa linia stylistyczna. Wydłużony grill, bardziej agresywne kształty sprawiają, że samochód wygląda na bardziej dynamiczny i przybiera sportowego charakteru. Wielomateriałowe nadwodzie poprawia bezpieczeństwo pasażerów, a aktywne zawieszenie i obie skrętne osie komfort jazdy i prowadzenia.

Wnętrzu luksusowej limuzyny z rozmysłem nadano prostą formę. Jego architektura jest przejrzysta i konsekwentnie poziomo zorientowana. Radykalnie nową koncepcją obsługi, Audi przenosi swoje standardy jakości wprost do ery cyfrowej. Zrezygnowano tu z regulatora obrotowo-przyciskowego i z pola dotykowego znanych dobrze z poprzedniego modelu. Tablica rozdzielcza jest w znacznym stopniu pozbawiona przycisków i włączników. Jej centrum, to doskonale czarny, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala, który przed uruchomieniem jest właściwie niewidoczny i zlewa się z czarnym, błyszczącym otoczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Arrow
Arrow
Slider