Czy masturbacja może być zdrowa?

Impotencja, ślepota, włosy na dłoni, takimi konsekwencjami straszono niegdyś przez masturbacją. Wiemy, że to nieprawda, ale czy poza przyjemnością płyną za nią jakieś korzyści?

Odpowiedź na to jest prosta. Tak!

Trening i przyjemność

Masturbacja to nie tylko przyjemność jaka płynie z samozadowalania, ale też trening dla Twojego ciała, szczególnie w tych dolnych partiach. Dzięki masturbacji możesz poznawać z jaką intensywnością możesz działać na swoje przyrodzenie aby przyspieszyć lub opóźnić orgazm. Jeżeli masz problemy z przedwczesnym wytryskiem, dzięki masturbacji możesz starać się opóźniać go wytrzymując coraz dłuższą stymulację.

Wyjdzie Ci to na zdrowie

Uczeni już dawno dowiedli, że regularny seks może mieć zbawienny wpływ na zdrowie mężczyzny. Australijscy naukowcy udowodnili, że mężczyźni, którzy mieli wytrysk pięć razy w tygodniu byli trzykrotnie mniej narażeni na ryzyko raka prostaty. Zatem jeśli nie masz partnerki, lub libido na to nie pozwala, możesz zadbać o siebie sam. Oczywiście dla swojego własnego zdrowia…

Liczy się nie tylko biceps i klata.

Tak, tak! Twoim przyrodzeniem steruje wiele mięśni wewnętrznych, które z wiekiem wiotczeją i stają się słabsze. Regularna aktywność seksualna, czy to z partnerką czy samemu pozwoli Ci na regularne trenowanie mięśni miednicy i wewnętrznych mięśni gładkich. Dzięki temu będziesz twardszy, ale też pomożesz zapobiegać problemom z nietrzymaniem moczu w przyszłości. I nie chodzi nam tu o moczenie gaci, nawet 30% mężczyzn po 40tce może mieć problem z nietrzymaniem moczu, które objawia się tym, że po jego oddaniu, niewielka jego ilość wydostaje się po chwili z prącia i ląduje prosto w Twoich gaciach. Lepiej temu zapobiec prawda?

Zastrzyk szczęścia

Seks to niesamowita burza hormonów w organizmie. Podczas tych kilku chwil w Twoim ciele dokonuje się rewolucja. Krew płynie szybciej dostarczając więcej tlenu do całego organizmu, niemal wszystkie Twoje mięśnie pracują i napinają się, a mózg wysyła sygnał do produkowania hormonów, między innymi dopaminy i oksytocyny, które odpowiadają za uczucie szczęścia. Dodatkowo w organizmie wytwarzany jest wtedy kortyzol, hormon odpowiadający za odczuwanie stresu. Dzięki temu łatwiej Ci będzie panować nad stresem i podniesiesz odporność organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Arrow
Arrow
Slider